Da li je "DETEKTOR LAŽI" isto što i "POLIGRAF"?
Da. Oba naziva označavaju isto.
Najprecizniji izraz za oba naziva, mogao bi biti "ISTINA NA PROVERI".
Da li su potrebne posebne pripreme za test?
Najvažnije je da ste imali dobar san pred ispitivanje i testiranje.
To Vam omogućava da se fokusirate na ispitivanje i testiranje. Ne smete zaboraviti da sa sobom ponesete dokument sa slikom koji služi za identifikaciju, kao što je lična karta, pasoš ili vozačka dozvola. Pri pristupanju ispitivanju i testiranju, potpisujete Izjavu o davanju zaglasnosti za sprovođenje istog i davanje podataka o sebi, a po završetku potpisujete Zapisnik o izvršenom poligrafskom ispitivanju/testiranju.
Koliko košta poligrafsko testiranje?
Svakom klijentu pristupamo individualno
Procedura poligrafskog ispitivanja i testiranja je standardna. Međutim složenost slučaja nije ista, tako da i opredeljeno vreme i resursi nisu isti u svakom konkretnom slučaju; tako da se i cena razlikuje i utvrđuje za svakog klijenta posebno.
Kako izgleda procedura poligrafskog testiranja?
Jedinstvena procedura koja se sprovodi po najvišim standardima struke
Postupak svakog testiranja je praktično identičan bez obzira na koji se slučaj odnosi. Nakon prve registracije i prvog razgovora, ispitivač postavlja niz jednostavnih pitanja. Ispitivač posmatra ponašanje poligrafa, zahvaljujući kome on tada ima dobru sliku reakcije u telu kada je istina rečena. Od kandidata se potom traži da namerno da par lažnih izjava. Zahvaljujući ovoj operaciji, ispitivač je u stanju da prepozna reakcije kada je laž rečena. Kada je prva faza završena, počinje glavni deo testa. Ispitivač postavlja niz pitanja sa odgovorima sa DA ili NE. Broj pitanja može da varira i najčešće je ne više od 20. Nakon toga je test je završen, rezultati merenja su analizirani, a rezultat je dat. Ceo test se uvek radi na prijateljski način i posao ispitivača je da se uveri da ispitivana osoba nije preplašena ispitivanja.
Zainteresovani ste za naše usluge?
Kontaktirajte nas ↵
POLIGRAF test – DETEKTOR laži